Звіт про виставку "Музика Москва 2010"

Версія для друку


Відгриміла (в буквальному сенсі цього слова) чергова, 16-а за рахунком, «Музика Москва» - головна в Росії виставка досягнень всесвітньої музичної індустрії. Стенд компаній МузТорг / A & T Trade, як і в попередні роки, фактично був епіцентром виставки. Займаючи добру половину головного павільйону, він привертав загальну увагу стильним поєднанням футуризму і вінтажу. Дівчата та хлопці у фірмових музторговскіх футболках пропонували відвідувачам свіжий номер газети «МузТорг.ru» і флаєри на знижки в магазинах мережі. Гості виставки, опинившись в нашому маленькому Місті Музики, залишалися в ньому на довгі години, благо життя тут вирувало щосили: кожен відвідувач міг вільно пограти на будь-яких інструментах, в числі перших в Росії побачити найгарячіші новинки, поспілкуватися з фахівцями, відвідати презентації та майстер -класи відомих музикантів і представників зарубіжних компаній.


сцена

Серцем стенду МУЗТОРГ / A & T Trade була сцена для проведення презентацій і демонстрацій обладнання. Вимоги до системи звукопідсилення були непрості. Сценічний простір було виділено максимально компактним, щоб залишати на стенді досить місця для публіки і власне експозиції. На сцені постійно розміщувалися дві ударних установки (електронна і акустична), і в активній ротації змінювалося саме різне обладнання - гітарні і басові підсилювачі, процесори, клавішні, пристрої відтворення аудіо. Сам масштаб презентацій також варіювався - від мінімального «одна людина + один прилад» до повноцінних концертних виступів в повному форматі рок групи. Щільний графік презентацій припускав оперативну зміну комутації обладнання і перенастроювання звуку. Крім того, в умовах сильного загального шумового фону в павільйоні накладалися підвищені вимоги до чіткості мови в моніторах (коли презентації йшли з перекладом) і порталах. За реалізацію перерахованих вище завдань відповідала система звукопідсилення, що складалася з 2-х акустичних систем Martin Audio W8VDQ, 6-ти сабвуферів Martin Audio S15 + серії BLACKLINE +, з переворотом 2-го і 5-го сабвуфера на 180 градусів для додання низькочастотної секції кардіоїдної спрямованості. За звук на сцені відповідали три лінії з моніторів Martin Audio LE1200, дві лінії «прострілів» з Mackie HD1521 і HD1501, а також мониторная лінія для барабанщиків з двох Martin Audio LE2100. Вся система харчувалася від підсилювачів Martin Audio і управлялася процесорами Martin Audio DX1.5. Як пульта використовувалася цифрова консоль Avid Venue SC48, через яку також здійснювалася пряма запис всіх виступів в Pro Tools. (Детальніше про представленому на стенді звуковому устаткуванні і проведених презентаціях - нижче.)


територія гітар

Традиційно центром експозиції була «Територія Гітар». По обидва боки від центрального входу в цей розділ стенду грізно височіли бастіони підсилювачів Marshall і Mesa / Boogie. Утворюючи єдиний простір, територія була організована у вигляді декількох автономних тематичних зон. Завдяки цьому відвідувачі могли за бажанням сконцентруватися на чомусь одному, без ризику, що їх очі розбіжаться в різні боки. При цьому всім було зручно переходити від Fender до Ibanez, далі до Gibson, заглянути в акустичний куточок і «британський острів» Vox. Трохи особняком від загального гітарного простору розташовувалася «brutal zone» c гітарами Jackson і Charvel. У затишному обрамленні ланцюгів вони запрошували зайти на вогник, привітно посміхалися черепами, намальованими майстрами Custom Shop, і налаштовували на заспокійливий лад своїми гострими обрисами. Центральний прохід, що веде до сцени, був обрамлений вітринами з обладнанням Line 6, Digitech, а також струнами Rotosound. На самій же сцені гітарне напрямок також займало чималу частину великої презентаційної програми. Демонстратор компанії VOX Брайан Гейбріел представляв нові підсилювачі VOX всіх форматів від портативного і кімнатного до сценічного, педалі серії Joe Satriani і оригінальні гітари VOX. блискучий Грег Кох , Який три роки тому вже тішив відвідувачів виставки своїми концертами, на цей раз виступав сольно, як акомпанемент використовуючи новий кібер-комбік Fender G-Dec. Уілл «Доктор Епіфон» Джонс продемонстрував творчий підхід до презентації. Його розповідь про історію та сучасний дні Epiphone був доповнений виступом спонтанно створеної групи з самим Доком на вокалі і акустичній гітарі, демонстратором Yamaha Zacky на барабанах, бренд-менеджером A & T Trade Теймуром Ісмайловим на басу і двома різними соло-гітаристами. На першій презентації Epihone цю роль виконував гітарист Alice Cooper Райан Роксі, проїздом опинився в Москві, потім його змінила Юлія Костерова, бренд-менеджер A & T Trade по студійного устаткування. Всі сценічні виступи проходили в прямому контакті з публікою і залишили багато позитивних емоцій у глядачів і учасників. Як сувенір на згадку про відвідини «Території Гітар» відвідувачі могли забрати з собою барвисті постери і фотографії в обнімку з фігурами знаменитих гітаристів. Тим, кому пощастило, дісталися автографи відомих музикантів, які зайшли в гості на стенд, тим, кому дуже пощастило - свіжий номер Guitars Magazine.


Yamaha
Закличний гасло «I play Yamaha» було видно звідусіль, залучаючи в цей розділ стенду юрби музик. Вперше в Росії широкій публіці були представлені десятки приголомшливих новинок японської корпорації, що охоплюють всю лінійку музичних інструментів.
У секції клавішних можна було нарешті на власні очі побачити революційний TENORI-ON - синтезатор планшетного типу з новою системою візуального програмування, який вже завоював світову популярність, а найближчим часом стане доступним і російським музикантам. Інша важлива новинка - професійний синтезатор Motif XF7, модель нової серії MOTIF XF. Інструмент стане новим стандартом серед робочих станцій на довгі роки, він заснований на десятирічному досвіді всієї серії і дає користувачам багато раніше недоступних можливостей. Також були представлені YDP-141 (найбільш популярне електропіано в ціновій категорії до 40 000 руб., Що має традиційний корпус з трьома педалями і кришкою клавіатури), професійні Stage Piano для концертної роботи CP5 і CP50, а також дизайнерська модель R01 - цифрове піано білого кольору з банкеткою.
Чимало сюрпризів приготувала Yamaha для гітаристів: на стенді можна було побачити і випробувати новий бас BB2024 японського виробництва, класичні гітари з ялини і кедра з нейлоновими струнами CG122, CG142, CG162, «класику» зі звукоснимателем NCX1200R, а також електрогітари популярної серії Pacifica - 112VCX і 112VM.
Мабуть, самої «тусовочной» була секція ударних інструментів Yamaha. Барабанщики один за іншим займали місця за новими установками - DTX950, DTX900 і DTX500 (електронні установки з новим типом покриття педів), RockTour (акустична ударна установка з глибокими томами для виконання «тяжеляка»), DTXM12 (електронна перкусія з 12-ю педами) .
Головними персонажами розділу Pro Audio стали: Yamaha PM5D-PH - цифровий мікшер для концертної роботи з найновішою версією, і Dante-MY16-AUD - карта введення / виведення аудіо та сигналів управління, здатна передавати до 512 каналів зі швидкістю 100 Mbpc.
Найбільший інтерес у відвідувачів виставки викликали презентації, які проводили представники і артисти компанії Yamaha. Берт Сморенбург показав можливості інструментів Motif XF і СP5; грецький барабанщик Афанасіус «Zacky» Цукаса продемонстрував топову модель нової серії електронних ударних установок DTX950; Володимир Журкин провів майстер-клас на акустичній установці Gigmaker.

Korg
Стенд Korg ряснів новинками, серед яких були представлені новітній сценічний синтезатор PS60, портативна робоча станція microSTATION, аналоговий синтезатор monotron, бюджетне цифрове піаніно SP170, унікальний електронний барабан WaveDrum. За діджейським столом демонструвалася оновлена ​​серія Electribe - EMX-1SD і ESX-1SD - разом з новим синтезатором / семплером Korg Kaossilator Pro. Особливий інтерес у відвідувачів викликало нове вінтажну сценічне піаніно SV-1, яке привертало увагу не тільки своїм звуком, бездоганно імітує легендарні вантажні інструменти, а й вражаючим зовнішнім виглядом.
Вперше в історії виставки до участі в презентації обладнання було залучено музикант світового рівня - відомий американський клавішник Дерек Шериняна , Що зібрав на стенді МУЗТОРГ / A & T Trade велику кількість фанатів своєї творчості і культової групи Dream Theater, учасником якої він був тривалий час. Дерек демонстрував обладнання бренду Korg і відповідав на запитання шанувальників, після чого на стенді Korg була влаштована його автограф-сесія.


ударні
Стенд барабанного напрямки розташовувався майже навпроти сцени. Експозиція цього розділу була організована під девізом «Вибір практичного барабанщика». На великому подіумі, в оточенні стін із зображеннями великих Драммер розташовувалися установки Tama Superstar, укомплектовані хітовими серіями Zildjian і Sabian і оснащені надійними стійками Gibraltar. Крім класичних барабанних установок, тут були представлені сучасні електронні моделі Alesis, на яких кожен міг собі на втіху постукати, не зазіхаючи на слух будь-якого користувача. Барабанне напрямок Компанії - це також тусовка найіменитіших ударників країни. Тому не тільки на стенді можна було зустріти ту чи іншу зірку - на сцені були проведені презентації ударних брендів такими барабанними "монстрами" як Л. Хайкін і І. Стотланд. Ну а ті відвідувачі, кому було мало фотографій і автографів вітчизняних зірок, несли додому постери із зображенням світових барабанних героїв і різноманітні каталоги барабанних брендів Компанії.


Shure
У розділі стенду, присвяченого Shure, самої «гарячої» новинкою була серія навушників SRH. Компанія Shure давно і міцно займає лідируючі позиції на ринку мікрофонів, впевнено розвиває системи персонального моніторингу, а тепер робить серйозну заявку в якості виробника повнорозмірних навушників. Нова серія включає в себе в даний момент три моделі SRH240 - навушники з професійними характеристиками для повсякденного прослуховування, які забезпечують широкий частотний діапазон, щільне звучання «низів» і прозоре звучання верхніх частот, що по достоїнству оцінять всі меломани і аудіофіли.
SRH440 - професійні студійні навушники, зручні в тому числі і для домашнього запису. Вони орієнтовані вже не на максимальну «красивість», а найбільш «чесне» відтворення звуку, а регульоване наголов'я навушників можна складати.
SRH840 - еталонні студійні навушники, які відповідають вимогам найбільш вимогливих професіоналів з ретельно вивіреної частотної характеристикою. Їх ергономіка розрахована на багатогодинну роботу, а складана конструкція оголовья дозволяє без проблем носити навушники з собою.
Іншим приємним сюрпризом від Shure стала поява в серії студійних мікрофонів KSM моделей, придатних до експлуатації в концертних умовах, - KSM 313 і 353. Давно відомо, що хоча стрічкові мікрофони набагато перевершують динамічні по частотній характеристиці і передачі нюансів, вони набагато вразливіші до жорстких механічних впливів і мають менший поріг звукового тиску. Використовувати їх в концертному звуці до цієї пори означало гарантовано «вбити». Революційний «космічний» матеріал мембрани Roswellite ™ (металевий сплав названий на честь центру NASA в Розвеллі) забезпечує недосяжну раніше надійність і стійкість до перевантажень при збереженні всіх цінних електроакустичних якостей.


звук
Експозицію розділу систем звукопідсилення представляли три найвідоміших бренду. Це легендарна англійська акустика Martin Audio і продукція двох іменитих представників Нового Світу: Mackie і Peavey. Підвищена увага до експозиції компанії Mackie приваблювала нова серія HD, що включає шість різних акустичних систем з високою деталізацією звучання, в розробці якої брав активну участь корифей аудіоіндустріі - компанія EAW. І якщо російська публіка вже отримала можливість познайомитися (в тому числі і в процесі інтенсивної експлуатації в дні виставки) з активною 3-смугової моделлю HD1531 (пікова потужність 1800 Вт!), Її 2-смугової «родичкою» HD1521 і двома активними сабвуферами (HD1501 і HD1801), то отримана буквально за тиждень до старту виставки інформація про появу нових, більш компактних і легких продуктів цієї серії - дванадцятидюймових акустичної системи HD1221 і елемента лінійного масиву HDA - стала для всіх приємним і довгоочікуваним сюрпризом. Також на стенді Mackie можна було побачити досить затребуване в наші дні сімейство мікшерів ONYX-i з вбудованою шиною FireWire, однаково зручних як для «живої» сценічної роботи, так і для комп'ютерної звукозапису. Доповнений новими референсними студійними моніторами HR824 mkII і HR624 mkII, один з таких мікшерів ONYX-i склав ядро ​​зібраної прямо на стенді домашній студії, здатної ефективно поєднати області аналогових і цифрових звукових форматів. Звичайно ж, були показані і улюбленці публіки бюджетних серій: оновлені ефективні пластикові акустичні системи TH-15A і SRM350 v2, а також активний сабвуфер SRM1801; всі вони тепер оснащені вбудованими економічними підсилювачами класу D. З асортименту Peavey, крім великої різноманітності акустичних кабінетів (включаючи оновлені активні моделі PR 12D і PR 15D з неодимовими гучномовцями в полімерних корпусах), можна було бачити підсилювачі потужності серій PV і CS, еквалайзери, мікшерні пульти сімейства PV (в тому числі і з USB-інтерфейсами) і, крім того, переносну модульну 5-канальну систему звукопідсилення «швидкого розгортання» Escort 3000, екіпіровані всім необхідним (включаючи акустичні системи, сто йки під них, мікрофон і комутаційні кабелі), що, звичайно ж, викликало жвавий інтерес у відвідувачів виставки.


Студійні рішення
У студійної секції експонувалися найактуальніші новинки для домашніх і професійних студій. Продукція компанії Avid була представлена ​​сімейством Pro Tools LE (Mbox, 003, Eleven Rack) і Pro Tools HD c контрольної консоллю C24. Повністю оновлена ​​лінійка аудіоінтерфейсів для систем Pro Tools HD, що включає моделі Avid HD OMNI, HD I / O і HD MADI, прийшла на зміну Digidesign 192 I / O, 192 Digital I / O, 96 I / O і 96i I / O. Всі моделі отримали нові перетворювачі і, за свідченнями експертів, за своїми характеристиками і якістю звучання істотно перевершують не тільки попередні моделі, але і більш дорогі конвертери.
Третє покоління сімейства Pro Tools Mbox - персональна система звукозапису, що поєднує високу якість і гнучкість налаштувань. Інтерфейс Mbox використовує можливості передових технологій для запису звуку найвищої якості. Він розроблений з урахуванням тісної інтеграції з програмним забезпеченням Pro Tools LE і включає абсолютно нові драйвери для роботи спільно з іншими додатками для звукозапису, такими як Logic, Live, Record, Reason, Fruity Loops, Cubase, Nuendo, Sonar і ін.
Ознайомитися з Аудіоінтерфейс Avid HD і домашніми студіями Pro Tools Mbox всі відвідувачі могли завдяки проведеним на стенді презентацій. У режимі реальної роботи зі сценічним звуком демонструвалася консоль Avid Venue SC48. Всі представлені рішення можна було протестувати на платформі комп'ютерів Apple MacBook Pro і MacPro.
Не можна не згадати і продукцію Genelec, представлену на стенді активними моніторами серій 6010/5040 і 8000. Genelec - стандарт для будь-якої студії, професійної або домашньої, конструкція моніторів завдяки використанню ексклюзивних технологій Genelec забезпечує виключно високу точність звукопередачи, рівну АЧХ при мінімумі дифракційних спотворень. Також увазі студійних профі пропонувалися попередні і аудіоінтерфейси Focusrite, прилади обробки сигналу TL Audio і Universal Audio, а також DSP-плати Universal Audio UAD 2.
У дні виставки Заслужений працівник культури, відомий гітарист і педагог Студійні рішення   У студійної секції експонувалися найактуальніші новинки для домашніх і професійних студій

25-26 вересня на відкритому майданчику біля головного павільйону пройшли змагання фіналістів конкурсів гітаристів і барабанщиків. Організатор конкурсів - МузТорг, генеральний спонсор - Yamaha. Детальніше про ці події - тут і тут .
МузТорг і A & T Trade висловлюють подяку всім, хто проявив інтерес до виставки і взяв участь в її організації та проведенні. Приємно відзначити, що стенд як і раніше залучає велику кількість і серйозних клієнтів, і молоді, що робить перші кроки в музиці. Ми дуже старалися, щоб відвідування нашого стенду стало для вас святом, яке запам'ятається надовго і надихне вас на нові творчі подвиги. Побачимося в "Сокольниках" через рік!