Звукорежисер - хто це і як ним стати, опис професії звукорежисера, де вчитися

  1. Хто такий звукорежисер і чим він займається?
  2. Плюси і мінуси професії
  3. Що потрібно знати звукорежисеру?
  4. Як стати звукорежисером і де вчитися?
  5. Скільки заробляють звукорежисери?
  6. Де шукати роботу?

Звуки здатні викликати певні емоції, почуття, реакції. Звукорежисер - це фахівець, який створює звукові образи в кіно, театрі, шоу. Він також займається записом звуків, їх редагуванням, накладенням звукових ефектів і багатьом іншим. Його робота знаходиться на стику творчості і технологій, що робить професію звукорежисера дуже цікавою та різноманітною.

Хто такий звукорежисер і чим він займається?

Робота звукорежисера різноманітна і залежить від сфери, в якій працює фахівець. Наприклад, на виступах і концертах звукорежисери відповідають за якість звуку. Вони розставляють обладнання певним чином, налаштовують і тестують його. При роботі над фільмами звукорежисерам, крім забезпечення якості звуку, необхідно викликати у глядачів певні емоції за допомогою звукових ефектів. На телебаченні і радіо фахівці займаються монтажем звукового ряду, роблять заставки і відбиття.

Звукорежисер відповідає не тільки за технічні питання, але і працює над підбором і концепцією музики, її драматургією, спецефектами, синхронністю озвучування. Це дуже цікава професія.

В обов'язки звукорежисера зазвичай входить:

  • Підбір звукових рішень.
  • Керівництво розстановкою музичного обладнання та проведення його тестування.
  • Запис музичних треків.
  • Відстеження якості виконання музичних композицій.
  • Запис голосів.
  • Аранжування.
  • Робота з фонограмами - їх запис, озвучування, накладення звукового супроводу, редагування треків, перезапис.
  • Налаштування звуку на публічних заходах, концертах, в театрі чи в процесі радіомовлення.

Професія звукорежисера затребувана на телебаченні, радіо, в кіно, театрах. Фахівці працюють в студіях звукозапису, рекламних агентствах. Вони можуть займатися звуковим супроводом в іграх, додатках. Працювати в концертних залах, на масових заходах. Нерідко звукорежисер працює на умовах фрілансу , Виконуючи приватні замовлення.

Плюси і мінуси професії

Серед плюсів професії звукорежисера можна відзначити:

Мінуси професії звукорежисера:

  • Ненормований робочий день.
  • Можливість відряджень при роботі на концертах, шоу, виступах артистів.
  • Необхідна фізична підготовка, тому що може знадобитися переносити досить важке обладнання (на концертах).

Що потрібно знати звукорежисеру?

Як було сказано вище, професія звукорежисера знаходиться на стику творчості і технологій. Крім музичної освіти і тонкого слуху, звукорежисеру необхідно знати:

Для такої професії важливий талант. Звукорежисер повинен володіти хорошим слухом, музичною ерудицією, мати відмінну пам'ять. Для нього важливо розбиратися у всіх музичних напрямках - від класики до сучасних жанрів.

Звукорежисер працює з озвучуванням сюжетів або постановок, тому в його навички входить добірка музичних образів і робота з акустикою приміщень і звучанням різних інструментів в певних умовах. Йому також важливо знати нюанси розстановки музичного обладнання, наприклад, мікрофонів або колонок.

Як стати звукорежисером і де вчитися?

Для освоєння професії необхідно отримати вищу освіту за звукорежисурі. Наприклад, зробити це можна в наступних вузах: Московський гуманітарний університет, Російський державний гуманітарний університет, Інститут сучасного мистецтва, Академія музики ім. Гнєсіних, Московська державна консерваторія імені П. І. Чайковського.

Скільки заробляють звукорежисери?

Зарплати початківців фахівців складають від 15 тис. Рублів на місяць в невеликих містах і від 20-30 тис. Рублів на місяць в великих містах. Звукорежисери з досвідом роботи отримують 30-50 тис. Рублів на місяць. Топові фахівці заробляють набагато більше.

Доходи на фрілансі залежать від кількості проектів, їх складності та рівня спеціаліста, а також сфери діяльності (реклама, кіно, театр, концерти і т.д.)

Де шукати роботу?

Вакансії звукорежисерів можуть зустрічатися на сайтах з працевлаштування . Проекти для фрілансерів можна пошукати на біржах . Багато фахівців знаходять проекти по сарафанне радіо, через друзів і знайомих, оскільки музична сфера - це досить тісний світ, в якому все всіх знають. Тому варто переглядати професійні форуми, наприклад, http://radiozvuk.com . Там є спеціальні розділи для вакансій і пропозицій співпраці.

Завершуючи опис професії звукорежисера, хочу відзначити ряд інших спеціальностей, які вас можуть зацікавити:

Рекомендуємо

Full stack програміст - це фахівець, який точно не залишиться без роботи. Такі розробники потрібні на багатьох проектах в силу своєї ...

Комп'ютерні, телефонні, телевізійні мережі; охоронні та пожежні системи. Суть професії інженера слабкострумових мереж і ...

Хто такий звукорежисер і чим він займається?
Як стати звукорежисером і де вчитися?
Скільки заробляють звукорежисери?
Де шукати роботу?
Хто такий звукорежисер і чим він займається?
Що потрібно знати звукорежисеру?
Як стати звукорежисером і де вчитися?
Скільки заробляють звукорежисери?